Планова перевірка характеристик продукції за видом продукції – дитячі іграшки.

 

Відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області відповідно до секторального плану на 2017 рік була проведена планова перевірка характеристик продукції у суб’єкта господарювання, що здійснює продаж іграшок дитячих та має мережу магазинів по всій Україні та у Рівненській області.

В ході перевірки був встановлений факт введення в обіг нехарчової продукції – іграшок дитячих ТМ СКАЙ: «Пістолету водяного великого» пластикового, «Набору для піску «Лопатки 2 шт» пластикового, «Набору іграшок гумових «Каченя», «Пістолету водяного малого» та «Відерця для піску» пластикового, дата виготовлення 2016 рік, виробник: Блу Оушен Тім Компані Лімітед, адреса: №705А, 7/ф Фар Іст Консорціум, Білдінг 121, Дес Воїкс Роад Централ, Гонг Конг, Китай, без нанесення на іграшки, на прикріплені етикетки (ярлики) або пакування іграшок знаку відповідності технічним регламентам, що не відповідає вимогам п.6 , п.16, п.17, п.23, п.25, п.26, п.43, п.44, п. 45, п.46, п.49, п.52 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 №515.

Відповідно до вимог законодавства про ринковий нагляд суб’єкту господарювання, що ввів в обіг дитячі іграшки із порушенням встановлених вимог, були надані рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – тимчасова заборона та обмеження надання продукції на ринку до приведення продукції у відповідність.

Крім того, за порушення законодавства про ринковий нагляд та введення в обіг іграшок дитячих без нанесення знаку відповідності технічним регламентам, до суб’єкта господарювання застосована штрафна санкція згідно п.2 ч.2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» в сумі 8500 грн.

Суб’єкт господарювання у встановлений термін виконав рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, надані Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області, зняв іграшки з реалізації у магазині та сплатив штраф до державного бюджету у повному обсязі.

Вам також має сподобатись...