До відома реалізаторів оптової та роздрібної торгівлі насіння овочевих та баштанних культур.

 

   Згідно Постанови КМУ від 10.09.2014 р.№ 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та в зв’язку з ліквідацією Держсільгоспінспекції України, функції і повноваження із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері насінництва і розсадництва, покладено на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужбу України ) .

Згідно ст.15 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводиться в обіг після сертифікації.

На території Рівненської області сертифікацію насіння і садивного матеріалу проводить ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» за адресою м.Рівне вул..Драганчука 2.

Згідно п.31 «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасуваня сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» затвердженого КМУ від 21.02.2017 р. №97 під час імпорту насіння визнаються сертифікати міжнародного зразка (ІСТА) за умови наявності сертифікатів (ОЕСР) з їх подальшим переоформленням на сертифікати України згідно із законодавством. Кожна партія насіння і садивного матеріалу згідно п.28 повинна супроводжуватись сертифікатами та супровідними документами (Атестат на насіння або Свідоцтво на насіння) які є дійсними на всій території України.

Порядок реалізації насіння овочевих, баштанних та кормових коренеплодів регламентується ДСТУ 6006:2008. Відповідно п.12.2.цього стандарту пакетоване насіння супроводжується Довідкою про сортові та посівні якості насіння .

Особи, винні  в порушенні законодавства у сфері насінництва та розсадництва, несуть відповідальність згідно ст.28 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал» .

Вам також має сподобатись...