«Що ти знаєш про захист прав споживачів?»

 

  16 березня в Рівненській міській бібліотеці мікрорайону Ювілейний відбулося чергове засідання клубу «Юні правознавці», який створений на базі бібліотеки та ЗОШ № 8. Тема засідання «Що ти знаєш про захист прав споживачів?», присвячена до Всесвітнього дня прав споживачів, яке відзначається в міжнародному календарі з 15 березня 1983 року. Захід було спрямовано на розвиток правових знань та свідоме застосування правових норм  у повсякденному житті людини, поглибленню правової культури молоді.

Начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду Ледньова В.П. та головний спеціаліст відділу ринкового та метрологічного нагляду Котик Т.О.  у своїх виступах відзначили, що правовий рівень захисту прав споживачів, реалізація їх прав на безпеку товарів, інформацію, вибір, відшкодування збитків, здійснення контролю за якістю і безпекою продукції (робіт, послуг) та сприяння діяльності громадських організацій споживачів забезпечується статтею 42 Конституції України. За роки незалежності створена законодавча база, яка, в основному, забезпечує права споживачів.

За короткий час, виділений для спілкування з учнями, намагалися обговорити якомога більше питань, зокрема, про права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості, обміну товару належної якості, придбанні товарів в мережі Інтернет, як повернути товар без чека (квитанції) та інші. Учнів 11-тих класів, які планують обрати професію правознавця, особливо цікавило питання відповідальності суб’єктів господарювання за порушення прав споживача, які заходи впливу та які розміри штрафних санкцій передбачені чинним законодавством.

Подібні заходи та отримані знання допоможуть учням стати активними і відповідальними, цивілізовано розв’язувати конфліктні ситуації, сприятимуть збереженню їхнього здоров’я, допоможуть усвідомлювати себе повноцінними громадянами України.

 

Вам також має сподобатись...