Електронні сигарети є небезпечними та неефективними

 

Електронні сигарети — це пристрої, функція яких — випаровувати і доставляти в легені користувача хімічну суміш, яка містить нікотин, пропіленгліколь та інші речовини. Даний пристрій складається з електронної  системи випаровування, акумуляторної ба тареї, електронного контролера і картриджів з рідиною, яка при використанні випаровується.

Безпека електронних сигарет не підтверджена науково. Дослідження показують, що вміст нікотину та інших хімічних речовин в різних виробах може варіюватися, і для споживача немає способу визначити, як}’ саме кількість нікотину він отримає при використанні конкретного виробу.

Згідно з висновками Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України, немає підстав відносити електронні сигарети до виробів медичного призначення та проводи ш їх лержавну реєстрацію у відповідності до чинних положень.

16 грудня 2012 року набув чинності Закон № 4844-УІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів», який забороняє куріння електронних сигарет та тютюнових виробів у громадських га на робочих місцях.

В Україні електронні сигарети продаються як товар під кодом УКТ ЗЕД 8542, тобто «Схеми інтегровані електронні та електронні мікромодулі». Електронні сигарети рідповідають вимогам чинного санітарного законодавства України, але лише при застосуванні їх як електронних мікромодулів, а не лікарських засобів.

Ефективність електронних сигарет для припинення куріння науково не доведена. У 2013 році було опубліковано масштабне дослідження, яке охопило майже 6000 курців у 4 країнах. Воно показало, що ймовірність відмови від куріння у користувачів електронних сигарет не вище, ніж у тих, хто не користується ними.

Всесвітня організація охорони здоров’я та Міністерство охорони здоров’я України рекомендують громадянам утриматися від придбання та використання електронних сигарет, бо ці вироби не є безпечними для здоров’я і не пройшли відповідних випробувань.